Jump to content

Od młodych lat, YUI interesowała się muzyką i chciała zostać piosenkarką. Już we wczesnych latach szkolnych zaczęła pisać wiersze, ale dopiero w szkole średniej zaczęła poważnie myśleć o karierze muzycznej. YUI uczęszczała do prywatnej szkoły muzycznej gdzie nauczyła się pisać piosenki i poprawiła swoje umiejętności grania na gitarze. Dziewczyna zabierała ze sobą gitarę prawie wszędzie, aby grać jak najwięcej.

W lutym 2004 roku wzięła udział w przesłuchaniu Sony Music, do którego przystąpiło także 20 tysięcy innych kandydatów. Mająca zaledwie 17 lat młoda piosenkarka z Fukuoki zaimponowała jury I zdobyła kontrakt z wytwórnią.

Tego samego roku w grudniu artystka wydała singiel It’s happy line/I know, którego nakład ograniczony był do tysiąca kopii. Dystrybuowany był na Kyusiu (wyspa położona na południowy zachód od Honsiu). Debiut YUI nastąpił po wydaniu singla Feel my soul w lutym 2005 roku, który zdobył bardzo dużą popularność dzięki serialowi Fukigen na Jiin

Po kilku kolejnych singlach artystka wydała pierwszy album: From me to you w lutym 2005 roku. Krótko po tym zagrała w filmie Taiyou no Uta, w którym dostała główną rolę jako młoda piosenkarka. Jej singiel Good-bye days został użyty w tym obrazie, dzięki czemu poradził sobie bardzo dobrze w ranking Oriconu, gdzie zajął trzecie miejsce.

Po wydaniu trzech kolejnych singli, w tym rockowego Rolling Star, w którym YUI zamiast gitary akustycznej użyła po raz pierwszy gitary elektrycznej, piosenkarka wydała drugi album Can’t Buy My Love. Podczas gdy już From me to you okazał się dużym sukcesem, lądując w pierwszej piątce Oriconu, Can’t you buy my love poradził sobie jeszcze lepiej i zajął pierwsze miejsce. Po dwóch tygodniach album sprzedał się w ponad 10000 kopiach, a do tej pory sprzedało się ich już pół miliona.

W 2007 roku pierwszy podwójny maksisingiel YUI, zatytułowany My Generation/Understand, zajął pierwsze miejsce w tygodniowych notowaniach Oriconu. Utwór My Generation został użyty jako ending w serialu Seito Shokun!, a Understand można było usłyszeć w komedii Dog in Sidecar.

Pierwszy koncert piosenkarki w Nippon Budokan odbył się 17 listopada, Thank you My teens zostało wydane, aby uczcić jej 20 urodziny. Kontynuując dobrą passę w lutym 2008 roku wydała ona singiel Namidairo, który został stworzony specjalnie na potrzeby serialu 4 Shimai Tantei Dan. Dwa miesiące później ogłoszony został trzeci album, I LOVED YESTERDAY, i nie było żadnej niespodzianki kiedy trafił na pierwsze miejsce w notowaniach Oriconu.

Trasa “Oui” : I LOVED YESTERDAY zaczęła się 5 maja w miejscu urodzenia artystki – Fukuoce, i zakończyła w lipcu. Miesiąc ten przyniósł nam także Summer Song,drugi pod względem popularności singiel, zaraz po Love & Truth z roku 2007. Krótko po tym YUI wygrała galę MTV w kategorii najlepsza artystka. Jej czwarty album, MY SHORT STORIES, został zapowiedziany w listopadzie.

28 sierpnia YUI ogłosiła na stronie internetowej, że robi roczną przerwę od oficjalnych wystąpień, aby w pełni przygotować się wyzwań, które przyniesie rok 2009. W czasie tej przerwy brała udział w produkcji Do it by rock zespołu Stereopony. Utwór Hither no Hangbird został użyty jako ending w anime Bleach i był także dostępny do ściągnięcia jako dzwonek na telefony komórkowe.

Najnowszy singiel piosenkarki, again, został wybrany jako opening do anime Full Metal Alchemist Brotherhood. Utwór dostał się na szczyt notowań tydzień po wydaniu. Singiel był dostępny do ściągnięcia 22 kwietnia.

 Share


×
×
  • Create New...