Jump to content

Zespół PIXY to jedna z najciekawszych grup muzycznych na współczesnej scenie K-pop. Choć może nieco mniej znana niż niektóre megagwiazdy tego gatunku, to historia i talent członków tej grupy zasługują na uwagę.

Zespół PIXY zadebiutował oficjalnie 24 lutego 2020 roku, co oznacza, że był to dość młody debiut w światku K-popu. Grupa została założona przez wytwórnię Allart Entertainment, która postawiła na koncepcję "fantasy". To oznaczało, że od samego początku PIXY miało skupić się na tworzeniu nie tylko muzyki, ale i opowieści, która towarzyszy ich utworom.

W skład oryginalnego składu wchodziły następujące członkinie: Ella, Satbyeol, Dajeong, Sua, Daun, i zaskakująco młoda maknae – Zoa, która miała zaledwie 15 lat w czasie debiutu. To zestawienie członkiń dało zespolowi PIXY charakterystyczny i różnorodny skład.

Pierwszy album PIXY zatytułowany "With My Wings" ukazał się 24 lutego 2020 roku. Warto zaznaczyć, że grupa nieco zaskoczyła swoich fanów, gdyż jej styl muzyczny i wizualny wyraźnie odbiega od konwencjonalnego K-popu. Zamiast tego, PIXY wcieliło się w koncepcję mrocznego i nieco tajemniczego fantasy, co przyciągnęło uwagę fanów poszukujących czegoś nowego.

Tytułowa piosenka "Bravery" zyskała popularność dzięki energetycznemu brzmieniu i wizualnie efektownemu teledyskowi. To właśnie "Bravery" stało się pierwszym krokiem PIXY na drodze do zdobycia uznanie w świecie K-popu.

Niestety, jak wiele zespołów K-popowych, PIXY także doświadczyło zmian w składzie. Satbyeol, Dajeong i Sua opuściły zespół wkrótce po debiucie. Mimo tych trudności, grupa kontynuowała swoją działalność i zyskiwała nowych członków, w tym znaną z programu "Produce 48" – Yoon Hyewon.

Kolejne single i minialbumy PIXY, takie jak "Brick" i "Let Me Know," utrzymały ich obecność na scenie K-pop, przyciągając coraz większą uwagę fanów.

Aktualnie PIXY kontynuuje swoją muzyczną podróż, zdobywając coraz więcej fanów na całym świecie. Ich wyjątkowy styl, oparty na koncepcji fantasy, wciąż przyciąga uwagę i wyróżnia ich na tle innych grup.

Historia zespołu PIXY to dowód na to, że w świecie K-popu nie zawsze chodzi o wielkie nazwiska i ogromne wytwórnie. Talent, determinacja i oryginalność mogą przekształcić młodą grupę w prawdziwą siłę na scenie muzycznej. PIXY to zespół, który ciągle się rozwija, a ich historia wciąż jest w trakcie pisania.

 

 

 

 

 Share


×
×
  • Create New...