Jump to content

Mai Kuraki to japońska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Urodziła się 28 października 1982 roku w Funabashi, Chiba.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w wieku 16 lat, kiedy zwyciężyła w konkursie talentów organizowanym przez wytwórnię muzyczną Giza Studio. To wydarzenie zapoczątkowało jej karierę jako piosenkarki.

W 1999 roku, w wieku 17 lat, Mai Kuraki wydała swój debiutancki singiel "Love, Day After Tomorrow," który stał się ogromnym hitem, osiągając wysoką pozycję na japońskich listach przebojów. 

Kuraki ma na swoim koncie wiele albumów studyjnych, singli i DVD koncertowych. Jej muzyka obejmuje różne style, w tym pop, R&B i ballady.

Artystka zyskała ogromną popularność w Japonii, a jej utwory często były używane w ścieżkach dźwiękowych do anime i filmów. Jest uważana za jedną z czołowych artystek popowych w kraju.

W trakcie swojej kariery Mai Kuraki zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a jej utwory były często numerami jeden na listach przebojów. Jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych piosenkarek w Japonii.

 Share


×
×
  • Create New...