Jump to content

Sigh to japoński zespół muzyczny, który wyłonił się na światowej scenie metalowej, pozostając w cieniu mainstreamu, ale zdobywając uznanie wśród wielbicieli ekstremalnego metalu. Grupa ta powstała w 1989 roku w Tokio i przez lata ukształtowała swój unikatowy styl muzyczny, łączący elementy black metalu, avant-garde, doom metalu, jazzu i elektroniki.

Historia Sigh sięga czasów, gdy założycielami zespołu byli Mirai Kawashima (wokal, instrumenty klawiszowe) i Satoshi Fujinami (gitara basowa). Ich fascynacja eksperymentalnym podejściem do muzyki i zafascynowanie nurtami takimi jak black metal czy prog rock skłoniły ich do połączenia sił. Dołączyli do nich również inni muzycy, co umocniło potencjał grupy.

Sigh zyskali na popularności, wydając w 1993 roku swój debiutancki album "Scorn Defeat", który jest uznawany za klasyk black metalu. Płyta ta zaskakiwała nietypowymi eksperymentami i złożonymi aranżacjami, co wyróżniało ją na tle innych wydawnictw tamtej epoki. Sukces tego albumu zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Cacophonous Records, co umożliwiło rozpowszechnienie ich muzyki poza granicami Japonii.

Kolejne lata przyniosły kolejne wydawnictwa, takie jak "Infidel Art" (1995) czy "Hail Horror Hail" (1997), które eksplorowały jeszcze bardziej awangardowe i eklektyczne podejście do metalu. Sigh nie ograniczali się jedynie do muzyki - ich teksty oscylowały wokół tematów takich jak okultyzm, filozofia i niezwykła wyobraźnia.

Zespół konsekwentnie rozwijał swoje brzmienie i eksperymentował z różnymi stylami, co można zauważyć w ich albumach takich jak "Imaginary Sonicscape" (2001) czy "Gallows Gallery" (2005). Przenikanie elementów elektronicznych, jazzu czy symfonicznych dźwięków wyznaczało nowe kierunki w ich twórczości, co przyciągało fanów poszukujących niekonwencjonalnych doznań muzycznych.

Sigh nadal aktywnie tworzą i koncertują, pozostając jednym z niewielu zespołów, które pozostały wiernymi swoim korzeniom, a jednocześnie rozwijając się i eksplorując granice muzyki. Niezależnie od tego, czy to black metalowe rytuały czy awangardowe eksperymenty, Sigh nieustannie przyciągają słuchaczy, oferując im wyjątkowy dźwięk, który pozostaje w pamięci na długo po opuszczeniu koncertu.

 

 

 Share


×
×
  • Create New...