Jump to content

Xdinary Heroes to południowokoreański zespół rockowy związany z JYP Entertainment, a dokładnie z Studio J. Oficjalnie zadebiutowali 6 grudnia 2021 roku, prezentując swój pierwszy singel "Happy Death Day". Zespół składa się z sześciu członków: Gunil, Jungsu, Gaon, O.de, Jun Han i Jooyeon. Wszyscy członkowie są zaangażowani w pisanie, komponowanie i produkcję muzyki zespołu. Nazwa zespołu skrócona jest od "Extraordinary Heroes", co oznacza "każdy może stać się bohaterem".

1 listopada JYP Entertainment opublikowało zwiastun zatytułowany "Heroes Are Coming", sugerując debiut nowej grupy. Tydzień później, 8 listopada, ujawniono logo i nazwę zespołu, a oficjalne konta zespołu w mediach społecznościowych zostały uruchomione. Jooyeon został oficjalnie ogłoszony pierwszym członkiem grupy, a od 15 do 20 listopada dołączyli O.de, Gaon, Jun Han, Jungsu i Gunil. Od 22 do 27 listopada opublikowano zwiastuny ujawniające pozycje członków, począwszy od Jooyeon grającego na basie 22 listopada, a następnie O.de na syntezatorze 23 listopada, Gaon grającego na gitarze elektrycznej 24 listopada, Jun Han na gitarze elektrycznej 25 listopada, Jungsu na keyboardzie 26 listopada i Gunil na perkusji 27 listopada. Ujawniono, że Jungsu i O.de początkowo trenowali, by być w grupie K-popowej, ale później poinformowano ich, że zostaną członkami zespołu.

6 grudnia Xdinary Heroes zadebiutowało singlem "Happy Death Day", który zadebiutował na 12. miejscu na liście Billboard World Digital Song Sales.

28 czerwca 2022 roku Xdinary Heroes ogłosili, że wydadzą swój pierwszy minialbum "Hello, World!" 20 lipca.

16 września zespół zapowiedział wydanie drugiego minialbumu "Overload" na 4 listopada. 19 października grupa ogłosiła swój pierwszy solowy koncert "Stage ♭ : Overture", który odbył się 16-18 grudnia. 30 października ogłoszono, że premiera "Overload" zostanie przełożona z powodu narodowego okresu żałoby po tłumie w Itaewon podczas Halloween, który miał miejsce dzień wcześniej. 6 listopada JYP Entertainment ogłosiło, że zespół wyda "Overload" 11 listopada. Minialbum zadebiutował na 14. miejscu na liście Billboard World Albums Chart.

6 marca 2023 roku zespół ogłosił, że planuje wydać nowy album w kwietniu. 31 marca Xdinary Heroes zapowiedzieli pokaz albumu dla swojego nadchodzącego wydawnictwa. 7 kwietnia zespół ogłosił swój trzeci minialbum "Deadlock", który ma zostać wydany 26 kwietnia.

 

 

  • Super 2
 Share


×
×
  • Create New...