Jump to content

CLASS:y grupa składająca się z 7 dziewcząt, zadebiutowała 5 maja 2022 roku z EP  “Y: CLASS IS OVER”. 26 maja tego samego roku został wydany album “Z: LIVES ACROSS” będący drugą częścią debiutu dziewczyn. Nazwa fandomu - CLIKE:y.

Zespół powstał poprzez survival show MY TEENAGE GIRL gdzie uczestniczki rozwijały swoje skrzydła pod mentorstwem Soyeon ( (G)I-DLE), Yuri (SNSD), Joohyun (FIN.K.L), Aiki (tancerka z  HOOK, Street Woman Fighter ) 

 

Trochę o dziewczynach i piosenki w których zdobyły popularność: 

  • Myung Hyungseo - Zadebiutowała pierwotnie w grupie Busters wraz z 4 innymi dziewczynami w tym Kang Yeseo (Kep1er). Skradła serca widzów występując z Gfriend - Time for the Moonlight, gdzie ukazała swój niesamowity głos. Hyungseo ma bardzo żywą osobowość i  jest pełna energii czym zwraca uwagę każdego.
  • Yoon Chaewon - Myśląc o Chaewon w głowie od razu pojawia się jej występ z I -Taeyeon i to jak z Hyungseo naprawdę ukazały że zasługują zadebiutować. Jest druga najstarszą w kolejności członkinią, ale zachowuje się jak prawdziwa maknae.
  • Hong Hyeju - Nasza liderka grupy, a także główna tancerka. Przyjaźni się z Dayeon (Kep1er), były nawet w tej samej grupie tanecznej. Już od pierwszego odcinka można było stwierdzić że dziewczyna ma talent, ale to w występie z Mafia in the morning - Itzy zwróciła najwięcej uwagi i zyskała wiernych fanów.  
  • Kim Riwon - Dziecięca modelka i aktorka, grała w dramie "My Youtube Diary". Już od początku programu była uważana za Ace swojej klasy. Ukazała swoje umiejętności w bitwie z Snapping - Chungha
  • Won Jimin - Zwróciła uwagę widzów swoim wyglądem jeszcze przed rozpoczęciem programu. Zabłysła śpiewając Twinkle - SNSD TTS, jak wiele osób stwierdziło jest to piosenka stworzona idealnie dla niej. W finale zajęła 1 miejsce co czyni ją centerem grupy.
  • Park Boeun - Już w pierwszym występie powaliła wszystkich na kolana z SOLO - Jennie, a w późniejszych misjach tylko utwierdzała w przekonaniu że posiada niesamowity talent. Jej role model jest zespół Blackpink.
  • Kim Seonyou -  Była uczestniczką survival show Cap Teen, niestety nie przeszła przez pierwszą misję. Brała udział w show The Second World była tam najmłodszą uczestniczką. W każdym występie ukazała swoje umiejętności taneczne, wokalne jak i rap teraz clike:y nazywają ją all rounder. Jak dla mnie najlepszym jej występem jest Lion - Gidle gdzie mimo utraty głosu pare dni przed występem dała radę.

Comeback miały z EP “DAY&NIGHT” w której skład wchodzą dwie piosenki TICK TICK BOOM oraz ZEALOUS.

Japońską promocją zajmuje się Universal Japan, pod ich okiem wydały 3 single. Dziewczyny miały nawet okazję zorganizować swój pierwszy fanowski koncert właśnie w Japonii.

Dziewczęta w tym roku brały udział w dwóch show: Dancing Dol Stage: Season 2 gdzie zdobyły 1 miejsce pośród żeńskich zespołów, a także The Next: Battle K-Pop Girl Groups.

Moja osobista polecajka: SAME SAME DIFFERENT, ZEALOUS, SHUT DOWN.

Jako że w Polsce dziewczyny mają bardzo mały fandom to mam nadzieję że jakoś zachęciłam was do poznania dziewczyn i posłuchania ich muzyki, a nawet obejrzenia ich survival show !!!

 Share


×
×
  • Create New...