Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Reol (れをる)


Baka
 Share

Recommended Posts

spacer.png

 

Reol (れをる) to japońska artystka, wokalistka, autorka tekstów, producentka muzyczna oraz ilustratorka, która zdobyła znaczną popularność jako utalentowana twórczyni muzyki elektronicznej i wokalistka wokaloida. Urodziła się 9 listopada 1989 roku w Kagoshimie, w Japonii. Jej prawdziwe imię to れをる (Reoru), które przekształciła w pseudonim artystyczny - Reol.

Reol zdobyła znaczną popularność jako członkini zespołu muzycznego o nazwie "REOL", w skład którego wchodzili również Giga (producent muzyczny) oraz Okiku (ilustratorka). Grupa zyskała uwagę dzięki twórczości wokaloidowej, wykorzystując syntezatory mowy do tworzenia muzyki, a także dynamicznych i kolorowych teledysków.

W 2012 roku Reol zaczęła publikować swoje utwory na platformie Nico Nico Douga, co zaowocowało znaczną liczbą wyświetleń i entuzjastycznymi reakcjami słuchaczy. Jej zdolności wokalne, połączone z umiejętnościami produkcyjnymi Gigii, sprawiły, że zyskała ogromne grono fanów. Ich twórczość obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, takich jak electropop, EDM, dubstep i inne.

W 2013 roku Reol i jej współtwórcy zaczęli działać jako niezależni twórcy muzyczni, tworząc własną wytwórnię muzyczną. To pozwoliło im na większą kontrolę nad swoją twórczością i stylami muzycznymi. Kolejne lata przyniosły im jeszcze większą popularność, a ich teledyski na platformach internetowych zdobywały miliony wyświetleń.

Jednak w 2016 roku Reol ogłosiła, że opuszcza zespół i przechodzi na karierę solową. Po rozstaniu z REOL kontynuowała tworzenie muzyki jako solistka. Jej solowa twórczość nadal cieszyła się sporym uznaniem wśród fanów i krytyków, dzięki charakterystycznemu brzmieniu, energetycznym utworom i złożonym tekstom.

Poza muzyką, Reol była również aktywna jako ilustratorka i projektantka. Jej prace artystyczne często towarzyszyły jej muzyce, a jej ilustracje były wykorzystywane w projektach związanych z jej twórczością.

Reol to artystka, która w sposób niezwykle kreatywny łączyła muzykę elektroniczną, wokaloidy i sztukę wizualną, zdobywając szerokie uznanie w japońskiej scenie muzycznej oraz poza nią. Jej wkład w rozwój muzyki elektronicznej oraz unikalne podejście do tworzenia muzyki sprawiają, że pozostaje ważną postacią w krajobrazie muzycznym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...