Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

HANABIE (花冷え。)


johnyzlampy
 Share

Recommended Posts

HANABIE2023.jpg

HANABIE (花冷え。) to japoński żeński zespół grający muzykę będącą mieszanką metalcore’u z innymi gatunkami, takimi jak nu-metal, j-pop czy hip-hop. Zespół został założony w 2015 roku przez grupę przyjaciół z gimnazjum. Początkowo skupiał się na graniu coverów Maximum the Hormone, a z czasem zaczął grać własne kompozycje, krystalizując swoją własną tożsamość. HANABIE określa swój styl jako „Harajuku-core”, który jest wynikiem grania metalcore’u oraz używanej, kontrastującej do muzyki stylistyki harajuku.

Obecny skład zespołu to:
Yukina – wokal, growl
Matsuri – wokal, gitara
Hettsu – bass, chórki
Chika - perkusja

Historia zespołu zaczyna się w 2015 roku, gdy Yukina, Matsuri i Hettsu połączyło bycie fanami zespołu Maximum the Hormone. Dziewczyny postanowiły założyć coverband, a do zespołu na perkusji dołącza Kaede. Zespół zostaje nazwany HANABIE - japońskie słowo oznaczające wiosenny dzień, w którym powraca chłód zimy. Po krótkim okresie grania samych coverów, w 2016 roku powstają dwa autorskie utwory: „Crash Over” i „Sweet Killer”. W grudniu 2016 roku Kaede opuściła zespół, a rolę perkusisty zajmują różne osoby wspierające.

W 2017 roku zespół regularnie koncertuje w tokijskich klubach. Powstaje trzeci autorski utwór „Envy”, który wraz z poprzednimi trafia na singiel „Crash Over”, sprzedawany na koncertach. Do zespołu oficjalnie dołącza Boa, perkusistka, grająca wcześniej jako wsparcie dla HANABIE.

W 2018 roku ukazuje się minialbum „開花宣言 (Cherry Blossoms Are Blooming)”, zawierający sześć utworów. Zespół dalej koncertuje, a we wrześniu grupę opuszcza Boa. HANABIE wraca do systemu perkusistów wspierających. W listopadzie 2019 roku ukazuje się dystrybuowany cyfrowo singiel „L.C.G”. We wrześniu 2020 roku zespół ogłosił, że Sae dołącza jako nowa perkusistka.

Z początkiem 2021 roku premierę ma pierwszy pełny album zatytułowany „乙女改革 (Girls Reform Manifest)”, którego pierwszy nakład wyprzedaje się w kilka miesięcy. HANABIE ugruntowuje swoją pozycję na scenie muzyki niezależnej. Następny rok to kolejne dwa cyfrowe single: w kwietniu 2022 roku ukazuje się „Love乱舞 (Love Ranbu), a w sierpniu 2022 roku singiel „Neet Game”.

Rok 2023 jest przełomowy dla zespołu. W styczniu wydają kolejny singiel „お先に失礼します。 (Pardon Me, I Have to Go Now)”, będący do tej pory największym hitem grupy. W kwietniu grupę opuszcza Sae, którą niedługo później zastępuje Chika. W czerwcu 2023 roku, podczas występu na japońskim festiwalu muzycznym Satanic Carnival, zespół ogłosił, że podpisał kontrakt z Epic Records Japan, spółką zależną Sony Music Japan. Następstwem tego jest drugi długogrający album „来世は偉人! (Reborn Superstar!)”. Promują go single „TOUSOU” oraz „今年こそギャル〜初夏ver. (Kotoshi Koso Gyaru Shoka ver)”. W tym samym czasie HANABIE rusza na zagraniczną trasę koncertową. Pierwsza, europejska część składająca się z 11 państw (w tym Polski) okazała się dużym sukcesem. Wszystkie klubowe koncerty zostają wyprzedane. W sierpniu zespół rusza podbić Stany Zjednoczone.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Hanabie podało kilka dat występów na europejskich festiwalach w czerwcu 2024 więc pojawia się nadzieja, że przy tej okazji wnów przyjadą do Polski.

Osobiście trzymam kciuki bo sierpniowy koncert bym sztosem 😄

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, ze wpadną do nas, nie zrobie drugi raz takiej wtopy i nie zapytam knock out o bilety dzien po koncercie XD

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...