Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Baka
 Share

Recommended Posts

spacer.png

Narodziny Talentu Zespół Blackpink, znany również jako BLΛƆKPIИK, narodził się w Seulu, w Korei Południowej, w roku 2016. YG Entertainment, jedna z najważniejszych agencji rozrywkowych w Korei, zainspirowana konceptem "girl crush", postanowiła stworzyć zespół dziewcząt o silnym wizerunku i wszechstronnych umiejętnościach. Członkinie zostały wyselekcjonowane w wyniku intensywnych przesłuchań i treningów. Jisoo, Jennie, Rosé i Lisa stali się fundamentem tego, co miało stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów K-popowych na świecie.

Debiutancki Huk Blackpink zadebiutował 8 sierpnia 2016 roku singlem "Square One", zawierającym utwory "Boombayah" i "Whistle". Debiut odniósł ogromny sukces, a ich charakterystyczne połączenie muzyki popowej z hip-hopem i elementami trapu przyciągnęło uwagę fanów na całym świecie. Oba utwory szybko zdobyły miliony odtworzeń na platformach streamingowych, a teledyski zyskały popularność na YouTube.

Czarna Róża na Szczycie List Blackpink kontynuował serię sukcesów, wydając kolejne single, takie jak "Playing with Fire" i "Stay". Ich teledyski zyskiwały miliardy wyświetleń, a ich muzyka była chwalona za innowacyjne połączenie różnych gatunków muzycznych. Grupa zdobyła wiele nagród i nominacji, co potwierdzało ich rosnącą pozycję na scenie muzycznej.

Ekspansja Globalna W 2018 roku Blackpink zadebiutował na rynku amerykańskim, wykonując na festiwalu muzycznym "Coachella". Był to przełomowy moment dla zespołu, który zyskał jeszcze większą międzynarodową rozpoznawalność. Ich muzyka i styl wizualny przyciągnęły uwagę fanów z całego świata.

Rekordy i Sukcesy Blackpink kontynuował swoją dominację na listach przebojów, bijąc różnego rodzaju rekordy. Ich single, takie jak "Kill This Love" i "How You Like That", osiągały ogromne wyniki na platformach streamingowych i w serwisach muzycznych. Zespół zdobywał także liczne nagrody muzyczne, a ich koncerty przyciągały tłumy fanów.

Indywidualne Projekty Członkinie Blackpink nie ograniczały się tylko do działalności zespołowej. Jisoo, Jennie, Rosé i Lisa rozpoczęły także kariery solowe, wydając własne single i albumy. Ich indywidualne projekty spotkały się z pozytywnym odbiorem i potwierdziły ich wszechstronność artystyczną.

Wpływ i Dziedzictwo Blackpink nie tylko podbił serca fanów muzyką, ale również stał się ikoną mody i stylu. Ich charakterystyczny wizerunek, zarówno na scenie, jak i poza nią, inspirował setki tysięcy młodych ludzi na całym świecie. Wprowadzili również nowe trendy w świecie K-popu.

Przyszłość Nieskończonych Możliwości Obecnie Blackpink nadal działa na scenie muzycznej, a ich przyszłość wydaje się obiecująca. Grupa kontynuuje wydawanie nowej muzyki i zdobywanie serc fanów na całym globie. Ich koncerty i występy wciąż przyciągają tłumy, a ich wpływ na przemysł rozrywkowy jest niepodważalny.

Blackpink to nie tylko zespół muzyczny, ale również symbol kreatywności, determinacji i siły. Jego historia jest pełna sukcesów, wyzwań i niesamowitej pasji do tworzenia sztuki, która łączy ludzi na całym świecie.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Lubię, ale wolałem ich wcześniejszą twórczość. Nie jest też tak, że nie znajdę dla siebie nic wśród najnowszych wydawnictw, ale zdecydowanie za bardzo zaczęło to przypominać typową twórczość z tzw. zachodu (a przecież kpop miał być dla mnie, i pewnie także wielu innych, odskocznią od tego typu muzyki). Pomijam już fakt, że w sumie ich dyskografia pod względem ilościowym jest dosyć uboga (jak na grupę, która właśnie skończyła 7 lat), ale tutaj główna wina leży jednak po stronie wytwórni YG.
Gdy myślę: "Blackpink", oprócz grupy, członkiń i ich muzyki, na myśl przychodzi mi również fandom, czyli Blinks. Powiem szczerze, że wśród wszystkich zorganizowanych, oficjalnych grup fanowskich, nigdzie nie spotkałem się z taką ilością toksycznych (chociaż sam nie lubię tego określenia) osób, jak wśród blinków. Owszem, wszędzie znajdą się oszołomy i nie ma co generalizować, jednak nasycenie tego typu osobami, jakie widuję wśród fanów Blackpink, jest znaczące. Nie mówią tu o polskim podwórku, bo głównie i tak obracam się w tym globalnym, i tam jest to naprawdę widoczne. Zastanawiam się szczerze, czym jest to spowodowane. Czyżby zwykłym przypadkiem, że wśród osób określających się jako Blink, jest duży odsetek niedojrzałych małolatów, którzy zachłysnęli się sukcesem grupy i z jakiegoś powodu uznali to za swój własny, istotny wkład i osiągnięcie (chociaż ich "wkład" ograniczył się do zapętlania klipów na YouTubie, atakowania innych fandomów na Twitterze i odpalenia kilku utworów na darmowej wersji Spotify).
Czysta ciekawość stoi za tym wywodem, ale nie będę go przedłużał, bo temat powinien raczej skupić się na samej grupie 😄

Edited by Kamzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...