Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Mai Kuraki


j_pop_neko
 Share

Recommended Posts

Mai Kuraki


Mai Kuraki to japońska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Urodziła się 28 października 1982 roku w Funabashi, Chiba.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w wieku 16 lat, kiedy zwyciężyła w konkursie talentów organizowanym przez wytwórnię muzyczną Giza Studio. To wydarzenie zapoczątkowało jej karierę jako piosenkarki.

W 1999 roku, w wieku 17 lat, Mai Kuraki wydała swój debiutancki singiel "Love, Day After Tomorrow," który stał się ogromnym hitem, osiągając wysoką pozycję na japońskich listach przebojów. 

Kuraki ma na swoim koncie wiele albumów studyjnych, singli i DVD koncertowych. Jej muzyka obejmuje różne style, w tym pop, R&B i ballady.

Artystka zyskała ogromną popularność w Japonii, a jej utwory często były używane w ścieżkach dźwiękowych do anime i filmów. Jest uważana za jedną z czołowych artystek popowych w kraju.

W trakcie swojej kariery Mai Kuraki zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a jej utwory były często numerami jeden na listach przebojów. Jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych piosenkarek w Japonii.


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...