Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

OLDCODEX


Ireth
 Share

Recommended Posts

OLDCODEX_Heading_to_Over_-_VersionFree_-_promo_photo.thumb.webp.19b09871b9d8965745561e5c1eaafba9.webp

 

Oldcodex to japoński zespół rockowy z Tokio w Japonii, założony w 2009 roku. Są autorami openingów do: Free!, Servamp i God Eater oraz endingów do: w Kuroko's Basketball i Togainu no Chi. Nazwa zespołu została stworzona, by pokazać ich chęć „tworzenia swojej odrębności” w muzyce rockowej. Przyjęli także unikalną koncepcję, w której podczas wykonywania utworów malarz rysuje na płótnie, podczas gdy główny wokalista śpiewa.

Zespół x został założony 21 października 2009 roku przez Ta_2 (Tatsuhisa Suzuki - znany także jako seiyuu wielu postaci w anime) i R.O.N, który pracowali z Ta_2 przy jego poprzednich solowych projektach. Wiele okładek ich albumów zostało narysowanych przez artystę YORKE., który następnie został oficjalnym członkiem zespołu. Po 12 latach działalności dyskografia Oldcodex obejmuje 6 albumów studyjnych, album z remiksami, 3 minialbumy, 18 singli i singiel cyfrowy.

Oldcodex wystąpił w Nippon Budokan 11 lutego 2015 r.

4 sierpnia 2021 roku Ta_2 ogłosił, że robi sobie przerwę, a następnie zespół  również wstrzymał swoją działalność. Miało to miejsce po tym, jak znany Shūkan Bunshun poinformował, że Ta_2 ma romans ze współpracowniczką, co wywołało ogromna oburzenie. W sierpniu 2021 roku Ta_2 wydał oświadczenie, w którym przepraszał za swoje zachowanie, a w grudnia ogłoszono, że Oldcodex ma się zakończyć działalność po wydaniu piosenki przewodniej do nadchodzącego filmu Free!. Oficjalnie zespół przestał istnieć 31 maja 2022 r. 

Członkowie: 
Ta_2 – wokal
YORKE. – malarstwo, teksty
Ryo Yamagata – perkusja
Taizo Nakamura – gitara basowa
Shinji Ōmura – gitara

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...