Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Sigh


Baka
 Share

Recommended Posts

Sigh


Sigh to japoński zespół muzyczny, który wyłonił się na światowej scenie metalowej, pozostając w cieniu mainstreamu, ale zdobywając uznanie wśród wielbicieli ekstremalnego metalu. Grupa ta powstała w 1989 roku w Tokio i przez lata ukształtowała swój unikatowy styl muzyczny, łączący elementy black metalu, avant-garde, doom metalu, jazzu i elektroniki.

Historia Sigh sięga czasów, gdy założycielami zespołu byli Mirai Kawashima (wokal, instrumenty klawiszowe) i Satoshi Fujinami (gitara basowa). Ich fascynacja eksperymentalnym podejściem do muzyki i zafascynowanie nurtami takimi jak black metal czy prog rock skłoniły ich do połączenia sił. Dołączyli do nich również inni muzycy, co umocniło potencjał grupy.

Sigh zyskali na popularności, wydając w 1993 roku swój debiutancki album "Scorn Defeat", który jest uznawany za klasyk black metalu. Płyta ta zaskakiwała nietypowymi eksperymentami i złożonymi aranżacjami, co wyróżniało ją na tle innych wydawnictw tamtej epoki. Sukces tego albumu zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Cacophonous Records, co umożliwiło rozpowszechnienie ich muzyki poza granicami Japonii.

Kolejne lata przyniosły kolejne wydawnictwa, takie jak "Infidel Art" (1995) czy "Hail Horror Hail" (1997), które eksplorowały jeszcze bardziej awangardowe i eklektyczne podejście do metalu. Sigh nie ograniczali się jedynie do muzyki - ich teksty oscylowały wokół tematów takich jak okultyzm, filozofia i niezwykła wyobraźnia.

Zespół konsekwentnie rozwijał swoje brzmienie i eksperymentował z różnymi stylami, co można zauważyć w ich albumach takich jak "Imaginary Sonicscape" (2001) czy "Gallows Gallery" (2005). Przenikanie elementów elektronicznych, jazzu czy symfonicznych dźwięków wyznaczało nowe kierunki w ich twórczości, co przyciągało fanów poszukujących niekonwencjonalnych doznań muzycznych.

Sigh nadal aktywnie tworzą i koncertują, pozostając jednym z niewielu zespołów, które pozostały wiernymi swoim korzeniom, a jednocześnie rozwijając się i eksplorując granice muzyki. Niezależnie od tego, czy to black metalowe rytuały czy awangardowe eksperymenty, Sigh nieustannie przyciągają słuchaczy, oferując im wyjątkowy dźwięk, który pozostaje w pamięci na długo po opuszczeniu koncertu.

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Sai dorobił się statusu kultowego w Europie dzięki zainteresowaniu Euronymousa (Mayhem), który zamierzał wydać Scorn Defeat pod szyldem Deathlike Silence. Zespół był już znany także u nas. Sprawy się jednak skomplikowały i kapela wylądowała w stajni Cacophonous, co skutkowało pojawienie się na koncertach w Europie.

Muzycznie Mirai podąża własną ścieżką, przez co Sai budzi mieszane uczucia, zwłaszcza po mojej ulubionej płycie Hail Horror Hail.Sam o tym wspominał przy okazji wydania Heir to Despair.

Wszystkim polecam zamieszczony niedawno wywiad przeprowadzony przez Nemtheangę z Primordial.

 

Link to comment
Share on other sites

Byli dwa tygodnie temu w Poznaniu, ale się pochorowalam i musiałam sprzedać bilet. Smutek i żal.

Podobno koncert - marzenie, tylko frekwencja marna i merch wyprzedany. Więc jeśli ktoś jechał kupić sobie płytę to się srogo przeliczył.

Tak mi mówiono.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...