Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Girugamesh

Ireth
 Share

Recommended Posts

Śmiem twierdzić, że wśród nas, chyba każdy o nich słyszał, ale w drodze krótkiego wprowadzenia pozwolę sobie zacytować stąd: https://pl.wikipedia.org/wiki/Girugamesh 

Cytat

Girugamesh (jap. ギルガメッシュ girugamesshu; pochodzi od Gilgamesza, jako logo w celach marketingowych nazwa zapisywana jest girugämesh) – utworzony w 2003 roku japoński zespół metalowy i rockowy, w którego twórczości zauważalne były wpływy takich gatunków jak industrial, nu-metal, metalcore, muzyka elektroniczna, heavy metal, czy metal alternatywny. Formacja zaliczana była do nurtu visual kei. Zespół zakończył działalność 10 lipca 2016 roku dając ostatni koncert.

Powrócili 2 lutego 2022 roku, wydając cyfrowy singel zatytułowany „engrave”.

Nie wszystkie ich wydawnictwa trafiały w mój gust muzyczny, ale też dużo zależało od nastroju. A jednak uwielbiałam ich. Dalej zdarza mi się do nich wracać. Miałam to ogromne szczęście, że byłam na ich obu koncertach w Polsce. Szczególnie w pamięć zapadł mi ten, podczas pożegnalnej trasy po Europie.

Trudno mi też wymienić ulubione piosenki, bo jest ich cała masa 😄 Na szybko byłyby to: evolution, Kowareteiku no sekai, Dirty Story, Beast, Asking why. 

Zaskoczyli mnie niespodziewanym powrotem z dobrą piosenką "engrave", ale... tyle ich widziano:

• Baka changed the title to Girugamesh