Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

news Skandal wokół Yuqi i Minnie z (G)I-DLE


Baka
 Share

Recommended Posts

1695731501-20230926-gidle.jpg.c84a61f0dd3652a39a0760d42bc27d0d.jpg

 

Skandal wokół Yuqi i Minnie z (G)I-DLE po jeździe elektryczną hulajnogą po chodniku w Berlinie.

21 września internauta opublikował wideo, na którym dwie członkinie zespołu (G)I-DLE, Yuqi i Minnie, poruszają się elektryczną hulajnogą po chodniku zamiast korzystać ze ścieżki rowerowej. W Niemczech za jazdę dwóch osób na jednej hulajnodze elektrycznej nakładana jest kara w wysokości 10 euro, a za poruszanie się po chodniku grozi kara w wysokości 55 euro oraz ewentualne pozbawienie wolności.

Podobne przepisy obowiązują również w Korei Południowej, gdzie za jazdę więcej niż jednej osoby na hulajnodze elektrycznej oraz za korzystanie z chodników nałożone są kary pieniężne. Internauci krytykują teraz zachowanie Yuqi i Minnie, komentując: "Zapłaćcie mandaty i więcej tego nie róbcie", "Chociaż tym razem nikomu nie zrobiły krzywdy", "To również nie jest dozwolone w Korei", "Mam nadzieję, że więcej tego nie zrobią", "Co za zachowanie" i wiele innych.

 

Link to comment
Share on other sites

Gdy widzę słowo "skandal" w kpopie, to wiem, że jakoś w ponad 85% przypadków, będę mógł się pośmiać 😆 Nie tyczy się to tylko fanów spoza samej Korei, bo i sami Koreańczycy przesadzają ze swoimi reakcjami, często traktując idoli jak jakieś niebiańskie istoty, którym nie przysługują zwykłe ludzkie zachowania, i co za tym idzie, czasami także drobne potknięcia, przypominające nam o ich człowieczeństwie (a czasami, niektórym osobom, dobrze przypomnieć, że mają do czynienia ze zwykłymi ludźmi).
Tłumaczę sobie, że ma to pewnie także podłoże w tamtej kulturze i normach społecznych, ale z drugiej strony, bywa, że najwięcej szumu robią dziwaki, traktujące idoli jak osobistą, kieszonkową własność i stawiający im wymogi, których sami najczęściej nie przestrzegają.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Nie od dziś wiadomo, że te skandale to zazwyczaj jakieś pierdoły, ale słowo skandal zawsze będzie miało lepsza klikalność niż zwykle "jechały sobie na hulajnodze" XD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...