Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Art Cube


johnyzlampy
 Share

Recommended Posts

4525.jpg

Art Cube to japoński zespół visual kei założony w lutym 2007 roku tuż po zakończeniu działalności Brain Hacker. Ich debiutancki koncert odbył się 12 grudnia 2007. Jednym z założycieli jest Z - znany również jako Seth - wokalista zespołu Moi Dix Mois.

Ostatni skład zespołu:
N (Ene) - Bass
Y (Yuu) -Guitars 
Z (Zeta) - Vocals 

W lutym 2008 roku wspierający ich perkusista, Shizuki, oficjalnie dołączył do zespołu, a pierwszy singiel "Suna no hana" trafił do sklepów w lipcu tego samego roku. Wszystkie kopie zostały wyprzedane w ciągu kilku tygodni, a druga edycja została wydana 27 sierpnia. Art Cube zorganizował swój pierwszy solowy koncert w Meguro Rockmaykan 12 grudnia 2008 roku, który w formie DVD był wręczany jako prezent dla uczestników ich drugiego solowego występu, który odbył się 3 kwietnia 2009 roku.

28 września zespół Art Cube zorganizował swoje pierwsze autorskie wydarzenie pod nazwą Art Box, w którym wzięli udział artyści SaTaN i The Candy Spooky Theatre. Następnie zespół dał dwa solowe koncerty we Francji w październiku. Podczas tych trzech wydarzeń ekskluzywnie można było zakupić składankę "Luxurious Cube". Nagranie DVD z europejskiej trasy koncertowej było rozdawane za darmo na krajowym koncercie z okazji drugiej rocznicy założenia zespołu, który miał miejsce 12 grudnia 2009 roku.

Pierwszym albumem nagranym przez Art Cube był mini-album "Rasenzuki", zawierający utwory A z pierwszych trzech singli oraz dwa wcześniej niepublikowane utwory. Po koncercie z okazji siódmej rocznicy działalności oraz po żałobie po zakończeniu koncertu "夢の続きはkngと共に" w Meguro Rock May Kan 12 grudnia 2014 roku, zespół zdecydował się na przerwę. Później ogłoszono, że wystąpią po raz ostatni na wydarzeniu "DUAL CORE SUMMIT 2015" w Meguro Rock May Kan, a następnie "rozwiązują się" 22 grudnia 2015 roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...