Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

news Atsushi Sakurai nie żyje


Baka
 Share

Recommended Posts

 

banner-modified.thumb.jpg.32021560f210c89a7f1bd7d657b55a9d.jpg

Atsushi Sakurai, wieloletni wokalista zespołu BUCK-TICK, cieszył się ogromnym szacunkiem i miłością. Jednak 19 października podczas koncertu w KT Zepp Yokohama jego stan zdrowia nagle się pogorszył, co skutkowało jego natychmiastowym przewiezieniem do szpitala. Niestety, o godzinie 23:09 w dniu 19 października zmarł na skutek wylewu. Miał jedynie 57 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w gronie najbliższych zgodnie z życzeniem rodziny zmarłego. 

Mimo ogromnej aktywności artystycznej z okazji 35. rocznicy debiutu, w tym koncertu zakończenia obchodów w rodzinnym mieście Gunma w wrześniu, zespół rozpoczął swój 36. rok działalności. 

Zespół planuje w przyszłości zorganizować spotkanie, aby wspólnie uczcić pamięć zmarłego, w którym mogą wziąć udział fani. Chcieliby również wyrazić najszczersze przeprosiny fanom, którzy oczekiwali na zaplanowane koncerty.

Przebieg wydarzeń na koncercie opisała @Melmo w temacie poniżej

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gdy niedawno czytałem o tym, że poczuł się gorzej podczas koncertu, uznałem, że otrzyma pomoc, a za jakiś czas, szybciej bądź później, ale jednak wróci z zespołem do występów itd. Nawet nie brałem pod uwagę scenariusza, jaki napisało życie. Smutna wiadomość, bo BT i ich frontman, wokalista, byli mi znani od wielu lat, chociaż ich twórczość poznałem lepiej i doceniłem dużo później. Ten news zdecydowanie popsuł mi dzień i humor, ale to nic w porównaniu z tym, co odczuwają rodzina, przyjaciele i fani Atsushiego i BUCK-TICK.
Ten zespół to legenda j-rocka i coś, co było stałą częścią tej sceny już od lat 80. Tym bardziej ciężko sobie wyobrazić, że znikną, ale jeszcze trudniej dopuścić myśl, że mogliby kontynuować bez Atsushiego. Dostaniemy pewnie jeszcze jakieś występy mające upamiętnić zmarłego wokalistę (zapewne z gościnnymi występami innych muzyków), może wydania utworów, które zdążyli nagrać wcześniej i pewnie później kurtyna opadnie, a historia BT zakończy się, chociaż ich wpływ na muzykę w Japonii, pozostanie jeszcze długo żywy.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo smutna wiadomość, miał wyjątkowy głos i pisał z zespołem piękne piosenki.

"Dress" będzie śpiewane z Atsushim na j-rockotece na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Hisashi Imai napisał na swoim instagramie: Myśleliśmy, że będziemy pięcioosobowym zespołem na zawsze, ale od samego początku wiedzieliśmy, że to niemożliwe. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale nadal chciałem zawsze grać na gitarze obok Atsushiego.

https://www.instagram.com/p/CyxUmQrJuhs/

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni temu przed klubem w którym Atsushi dostal wylewu zakwitała sakura, co jest anomalią.

Teraz zakwitło ponad sto sakur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed klubem wiele osób widziało też białego motyla, który siedział na tablicy na ktorej ludzie zostawiaja swoje życzenia dla Atsushiego.

 

Chociaz to irracjonalne, pocieszam się myślą, że to znak od Atsushiego

  • Super 2
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Melmo napisał(a):

Chociaz to irracjonalne, pocieszam się myślą, że to znak od Atsushiego

Faktycznie, ciężko traktować to poważnie, ale z drugiej strony, to coś pięknego, czego warto się chwycić choćby dla poprawy nastroju i zebrania sił, by pogodzić się z trudną rzeczywistością.

Link to comment
Share on other sites

Dyskografia Buck-Tick towarzyszy mi od jakiś piętnastu lat, mniej lub bardziej, w ostatnich latach jednak zaczęłam znajdować w niej coraz więcej czegoś dla siebie. Ciężko jest też się oprzeć wyjątkowej charyzmie Atsushiego i jego pięknym tekstom. Pomimo tylu lat, wciąż wydawało mi się, że jestem dopiero na etapie poznawania zespołu. Dlatego byłam w ogromnym szoku, kiedy dotarła do mnie ta wiadomość. Myślałam coś w stylu "nie będzie już niczego nowego, czym zespół będzie w stanie mnie zainspirować" i było to dla mnie dość bolesne. Pocieszenie jednak należy szukać w tym, co po nim zostało. Zespół przez 36 lat jednak naprodukował tyle różnorodnego materiału, że jest w czym przebierać. Dziękuję mu za to.

Zdecydowanie za szybko odszedł z tego świata, jednak pamięć o nim bez wątpienia pozostanie w wielu sercach.

Kwitnące sakury w październiku, akurat w tym miejscu... Też pozwolę sobie znaleźć w tym pocieszenie, że to znak od Atsushiego.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

29 grudnia 2023 roku ma się odbyć specjalny koncert/festiwal w Nippon Budokan. Przypuszczam, że to wydarzenie będzie przede wszystkim hołdem złożonym zmarłemu niedawno wokaliście BT. Czekam na kolejne info, a może ktoś ogarniający dobrze japoński wyczyta więcej z oficjalnej strony:
https://buck-tick.com/feature/specialsite_b-t_2023

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...