Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

UNB


Ancu
 Share

Recommended Posts

UNB


 

 

Południowokoreański boysband UNB to grupa, która mimo swojej krótkiej działalności była w stanie podbić serca wielu osób. UNB (You & Unit B) zadebiutowali w dziewięcioosobowym składzie, gdzie każdy z członków dołożył ważną cegiełkę, aby stworzyć jedną z najbardziej utalentowanych grup. Ich kariera rozpoczęła się w 2018 i trwała niespełna rok, jednak warto przyjrzeć się im bliżej:

 

THE UNIT: Idol Rebooting Project - 2017 

Show The Unit był stworzony przez stację KBS. Zadaniem programu było dać szanse idolom, którzy już wcześniej mieli okazję zadebiutować, jednak nie byli w stanie zabłysnąć w przemyśle muzycznym. Projekt miał stworzyć dwie grupy dziewięcioosobowe - jedną męską, jedną żeńską. Jako MC mogliśmy ujrzeć takie gwiazdy jak Hyuna czy Taemin, a z uczestników mieliśmy członków różnorodnych grup, takich jak A.C.E, B.I.G, IMFACT, HOTSHOT czy BIGFLO! W listopadzie 2017 r. zostało ogłoszone, że kontrakt finałowej grupy będzie trwał 7 miesięcy, jednak w przypadku dużego sukcesu zostanie przedłużony do 25 miesięcy. 

 

DEBIUT I WYDANIE BOYHOOD - 2018

7 kwietnia 2018 r. UNB oficjalnie debiutują z ep'ką "Boyhood", gdzie możemy znaleźć takie utwory jak: Feeling, Only One, Ride with Me oraz Rebooting, z czego do dwóch pierwszych dostajemy jeszcze wersję instrumental. EP'ka ta posiada aż dwie tytułowe piosenki - Feeling oraz Only One. Do obu możemy znaleźć teledyski na youtube. Wideo do pierwszej piosenki skupia się na symbolice i możemy ujrzeć np. cytaty z francuskiej książki autorstwa André Gide - Pokarmy Ziemskie, które opowiadają o pragnieniu oraz przebudzeniu zmysłów.

 

BLACK HEART - 2018

Już 1 czerwca zespół pokazał nam część piosenki "Black Heart". Dwa tygodnie później zostały ujawnione zdjęcia konceptowe wraz z datą wydania kolejnej ep'ki. Podczas promocji tego comebacku, nie licząc samych członków UNB ,mogliśmy ujrzeć kilku innych uczestników survivalu THE UNIT takich jak Jungha (30 miejsce) czy Hangyul (13 miejsce). Sam album został wydany 28 czerwca, a w postaci fizycznej mamy aż dwie jego wersje - BLACK oraz HEART. Tym razem na albumie znajdziemy aż pięć piosenek - Black heart, After the Rain, Moonlight, TO: UNME*, Dancing with the Devil* - oraz trzy instrumentale. Piosenką tytułową albumu jest Black Heart i właśnie do tej piosenki zostaje wydany teledysk.

 

*dostępne tylko w wersji fizycznej albumu

 

AKTYWNOŚCI PO WYDANIU OSTATNIEGO ALBUMU ORAZ DISBAND

Niestety album Black Heart jest ostatnim, który UNB wydają w swojej karierze. Pod koniec lipca 2018 r. wydają krótkie reality show "UNB in Japan: OND", gdzie możemy ujrzeć przygody chłopaków w Japonii podczas ich trasy koncertowej. Od tamtego czasu chłopacy głównie koncertują i w międzyczasie wydają dwa DVD - 2018 UNB Fan-Con [Let's Begin, UNME] oraz UNB 2018 Japan Live DVD "All Of Our Memories". Koniec kariery chłopaków następuje 27 stycznia 2019 r.

 

AKTYWNOŚCI PO DISBANDZIE UNB

> Feeldog (Gwangsuk) - Po rozpadzie grupy wrócił do "BIGSTAR", jednak w lipcu 2019 r. grupa zakończyła działalność. Feeldog skupił się na działalności solowej, a w 2020 r. zaczął swoją służbę wojskową.

> Euijin - Wrócił do grupy "BIGFLO" oraz zadebiutował jako solista w 2019 r.

> Daewon - Po zakończeniu działalności grupy zadecydował, że woli pójść w aktorstwo. Rozpoczął również służbę wojskową w 2020 r.

> Marco - Po disbandzie wrócił do grupy "HBY", jednak w 2020 r. grupa się rozpadła. W połowie 2021 r. podpisał kontrakt z Humap Contents.

> Hojung - Powrócił do "HOTSHOT", jednak grupa się rozpadła w 2021 r. Rozpoczął służbę wojskową w 2020 r.

> Hansol - Niedługo po rozpadzie UNB został przedstawiony jako członek grupy "NewKidd". W 2021 r. rozpoczął służbę wojskową.

> Jun (Junyoung) - Zadebiutował solo z singlem "Gallery". Nadal jest członkiem U-Kiss, jednak nie licząc tego, zaczął rozwijać się aktorsko.

> Chan (Yuchan) - Wrócił do grupy "A.C.E" oraz zaczął się rozwijać aktorsko. Nie licząc tego, w 2022 rozpoczął służbę wojskową.

> Kijung - był członkiem predebiutowej grupy MBK ent., jednak finalnie nie udało mu się z nimi zadebiutować. W 2021 r. dołączył do survival show "WILD IDOL", jednak odpadł chwilę przed finałem.

 

Mimo iż UNB już nie istnieją, zachęcam was z całego serca do poznania ich krótkiej dyskografii.

 

 


 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...