Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Kraków - Ka Vegan Udon & Sushi


tomika
 Share

Recommended Posts

Lokalizacja: Kraków, ul. Rakowicka 14A (5 minut od dworca)

Ceny: około 50 zł/os.

 

Nie mogłam nie zacząć od mojego ulubionego miejsca na mapie Krakowskiej gastronomi. Bywam tam regularnie od 6 lat i przez ten czas w lokalu zmieniło się wiele, ale niezmiennie pozostają miejscem z jedzeniem, które jest moim ultymatywnym comfort foodem.

Co właściwie można zjeść w Ka. Od samego początku restauracja specjalizuje się w makaronie udon (który robią własnoręcznie na maszynie sprowadzonej z Japonii) w różnych wersjach. Udon na ciepło, na zimno, z kakiage, warzywami w tempurze, albo ze słodkim tofu. Do wyboru do koloru, co kto lubi (z utęsknieniem wspominam w tym momencie czasy, gdy knajpa była jeszcze wegetariańska i w misce pojawiało się na wpół ścięte jajko). Na polecajkę zasługuje także wegańskie sushi, które spokojnie może konkurować z każdym sushi w Krakowie. Na dokładkę można jeszcze dołożyć miskę ryżu z różnymi dodatkami albo wegańskie curry. Ka to także miejsce, gdzie można wypić coś dobrego, ja po raz pierwszy, właśnie tam miałam okazję spróbować kombuczy, a i kawę mają zacną, bo z własnej palarni.

Obsługa jest świetna, każdy klient może się poczuć jak w domu, a i czworonogi mogą liczyć na miskę wody.

Zazwyczaj nie potrzeba rezerwacji żeby znaleźć stolik (w lecie działa ogródek, więc jest kilka dodatkowych miejsc), ale miejsce raczej nie narzeka na brak klientów, więc może się zdarzyć, że do wyboru zostaje tylko siedzenie przy ladzie.

Istnieje możliwość zamówienia z dowozem, ale raczej sprawdzało się to głównie w pandemii. Potrawy wydają się na tyle proste, że niestety po kilkudziesięciu minutach w transporcie da się odczuć spadek jakości (posklejany makaron lub trochę zbyt miękka panierka mojego ulubionego batata w tempurze).

Tak wiem, że ta recenzja to trochę laurka, ale mam tyle fajnych wspomnień, że nie umiałam inaczej. Poniżej jeszcze kilka zdjęć.

Screenshot_20230831_132849.jpg

IMG_20210930_180036.jpg

Screenshot_20230831_132939.jpg

IMG_20210617_175925.jpg

IMG_20191231_212056.jpg

IMG_20191231_212120.jpg

Edited by tomika
Link to comment
Share on other sites

  • tomika changed the title to Kraków - Ka Vegan Udon & Sushi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...