Jump to content
Cześć! Widzisz 90% forum. Zaloguj się, lub zarejestruj aby zobaczyć całość i brać udział w konkursach! Szybkie logowanie Google i Discord dostępne! ×

Kim Han-bin - B.I


Baka
 Share

Recommended Posts

spacer.png

Kim Han-bin, znany również jako B.I, to południowokoreański muzyk, wokalista, raper, producent muzyczny i autor tekstów. Urodził się 22 października 1996 roku w Gyeonggi, w Korei Południowej.

B.I zdobył rozpoznawalność jako lider i główny raper zespołu iKON, który zadebiutował w 2015 roku pod wytwórnią YG Entertainment. Przed debiutem w iKON, B.I uczestniczył w programie telewizyjnym "WIN: Who is Next", który był rywalizacją pomiędzy dwoma drużynami trenującymi pod YG Entertainment. Choć jego drużyna, Team B, przegrała, ostatecznie debiutowała jako iKON, zyskując znaczącą popularność w Korei Południowej i za granicą.

B.I znany jest jako utalentowany twórca tekstów i producent muzyczny, przyczyniając się do tworzenia wielu utworów iKON. Jego charakterystyczny styl rapu oraz głębokie teksty zdobyły uznanie fanów. B.I był również zaangażowany w produkcję i tworzenie własnych solowych projektów muzycznych.

W 2019 roku B.I opuścił iKON i YG Entertainment w wyniku kontrowersji związanych z narkotykami. Po odejściu z zespołu, skupił się na indywidualnej działalności artystycznej. W 2021 roku B.I powrócił na scenę muzyczną z wydaniem swojego debiutanckiego albumu studyjnego "Waterfall", który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i krytyków.

Poza działalnością muzyczną, B.I aktywnie zaangażował się w działalność charytatywną, wspierając różne organizacje i inicjatywy społeczne. Jego oddanie muzyce, kreatywności i zaangażowanie w pozytywne inicjatywy sprawiły, że pozostaje cenionym artystą zarówno w Korei, jak i na arenie międzynarodowej.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...